Bývalý mistr světa v rallye Petter Solberg potvrdil, že bude pilotovat Citroen C4 WRC v letošním seriálu WRC. Pokračuje tak spojenectví, které začalo v minulé sezóně, když začal závodit v soukromé Xsaře WRC. Naposled přijal nabídku Citroen Junior týmu pilotovat C4 WRC v posledních dvou podnicích seriálu. V letošním roce, tak jako loni s „mitfárou“ Philem Millsem. .link. .link. .link.
Solberg se rozhodl zůstat u francouzské značky i když zvažoval přechod na Ford Focus RS WRC. Nyní pořídil dvě C4 specifikace 2009, s kterými absolvuje celý šampionát.
Solberg řekl: "Po těžkých diskuzích s Citroen Racing, máme nyní dohodu, která mi umožní bojovat opravdu na vrcholu. Doufáme, že pokryjeme celý rozpočet a na konci příštího týdne, představíme Petter Solberg World Rally Team ."
zdroj: .link.
No už aby to začalo. I letos se budu snažit "zmapovat" každý podnik, pro zdejší čtenáře. Pro letošek rozšiřujeme "tým zpravodajů rally" o dalšího člena - Adka projevila zájem psát články o rally pro náš klub. Tak mezbývá jen číst zdejší články o rally.